Pieteikt vizīti

Atpakaļ

Tehniskais ortopēds

Tehniskais ortopēds ir funkcionālais speciālists, pie kura cilvēki visbiežāk vēršas, sajūtot izmaiņas pēdu stāvoklī, gaitā un stājā: pēdas likšana uz iekšu, izmaiņas pēdas īkšķa kauliņa un pēdu pirkstu novietojumā (piem. t.s. hallux valgus, “āmurveida pirksti”), uz vienu pusi nomīta papēža daļa apavos, stājas problēmas (piem., skolioze) u.tml. Šādos gadījumos nepieciešama konkrētās ķermeņa daļas pielāgošana anatomiski pareizam stāvoklim, izmantojot dažādus palīglīdzekļus (ortozes, specialās apavu zolītes, ortopēdiskās korsetes u.c.).

Tehniskais ortopēds izvērtē pacienta stāvokli un izvēlas piemērotāko risinājumu.

Turklāt tehniskais ortopēds ir nepieciešams, lai izgatavotu individuāli pielāgotus ortopēdiskos apavus, kā arī pēc amputācijas - protēžu izgatavošanai.

Tehniskais ortopēds klīnikā “4.Dimensija”

Konsultācijas laikā speciālists uzklausa pacienta sūdzības, ievāc informāciju par simptomiem, darba un dzīvesveida specifiku, fizisko slodzi, kā arī ģimenes anamnēzi. Ierodoties uz konsultāciju, pacientam ieteicams ņemt līdzi iepriekš veiktos diagnostiskos izmeklējumus, ja tādi ir.

Tehniskais ortopēds novērtē pacienta stāju, gaitu, kustību amplitūdu, ķermeņa locītavu funkcionālos traucējumus un izvērtē ortozes, ortopēdisko apavu vai citu palīglīdzekļu nepieciešamību. Tiek novērtēta pacienta ķermeņa simetrija un anatomisko ašu atbilstība, veikta apakšējo un augšējo ekstremitāšu apskate, izmantojot posturometru  un podoskopu. Konsultācijas laikā tiek veikta podometrija, kā arī novērtēts kustību apjoms ceļu, gūžu un apakšējo ekstremitāšu locītavās.

  • “4. Dimensija” tiek veikta digitālā podometrija, kas ļauj novērtēt pēdas noslogojumu, tās kustību traucējumus un atbalsta laukumu gan miera stāvoklī, gan dinamiski (gaitā). Izmeklējuma dati tiek automātiski analizēti un saglabāti, ļaujot novērtēt ārstniecības procesu terapijas laikā.


Tehniskie ortopēdiskie risinājumi tiek izmantoti:

  • patoloģiju ārstēšanai;
  • deformācijas korekcijai vai kompensācijai;
  • spiediena zonu atslodzei.

Speciālisti

Svetlana Bogdanova

Svetlana Bogdanova

Tehniskais ortopēds

Cenas

Skaistuma institūts "Liora"