Pieteikt vizīti

Atpakaļ

Tetovējumu un permanentā grima likvidēšana

Tetovējumi un permanentais grims mūsdienās nav retums. Līdz ar to pieaug arī nepieciešamība labot, dzēst vai mainīt izbalējušos, izplūdušos vai ne pārāk veiksmīgos tetovējumus un grima līnijas. Šādos gadījumos nepieciešama kvalificēta speciālista un efektīvāko tehnoloģiju palīdzība.

Ar tetovējumu un permanentā  grima noņemšanu nodarbojas dermatologs, kā efektīvāko metodi izmantojot lāzerterapiju. Lāzers ar augstas intensitātes gaismas impulsu iedarbojas uz tetovējuma vai permanentā grima pigmentiem, tos sašķeļot smalkākās daļiņās, kuras pakāpeniski tiek izvadītas no organisma.

Izmantotā lāzera veids ir atkarīgs no tetovējuma pigmenta. Melnais pigments absorbē visus lāzerviļņu garumus, kas šāda tetovējuma likvidēšanu padara vienkāršāku. Savukārt citi pigmenti reaģē tikai ar konkrētu viļņu garumu, tāpēc krāsaino tetovējumu noņemšana ir laikietilpīgāka, bet ne neiespējama.

Neatkarīgi no krāsas vai lieluma tetovējuma likvidēšana noris kursa veidā - reizi pusotrā vai divos mēnešos un var ilgt pat gadu.

Kā noris tetovējumu noņemšana?

Lāzerprocedūru laikā klients un dermatologs lieto aizsargbrilles. Tā kā tetovējumu noņemšana sagādā zināmu diskomfortu, pirms procedūras uz apstrādājamās zonas tiek uzklāts atsāpinošs gels, kas mazina nepatīkamās izjūtas. Procedūras laikā lāzera impulss caur ādu iedarbojas tieši uz pigmentu, neskarot apkārtējos audus. Pēc procedūras apstrādātajai zonai tiek uzklāts kopjošs līdzeklis un apsējs, dermatologs izskaidro turpmāko tetovējuma kopšanu.

 “4. Dimensija” speciālistu rīcībā ir plašs, katram tetovējumam piemērots lāzertehnoloģiju klāsts.

  • Alma-Q lāzerplatforma ar Nd: YAG, LP, QLP un Q-switched režīmiem;
  • Q-Switch rubīna lāzers – īpaši piemērots melno, pelēko, violeto un zilo tetovējuma toņu likvidēšanai;
  • DEKA Q-Switch Nd:YAG lāzers (1064nm) - efektīvi likvidē ne tikai melnus, bet arī krāsainus tetovējumus. Maksimāli samazināts rētu veidošanās risks;
  • ALMA Lasers Harmony®XL lāzers ar Q-switch.

Procedūru biežums un izmantotais lāzers būs atkarīgi no tetovējuma vecuma, lieluma, krāsas, dziļuma, kā arī klienta ādas toņa. Pēc katras sesijas tetovējums kļūs arvien gaišāks.

Kas jāņem vērā, likvidējot tetovējumus?

  • pēc procedūras āda var būt jutīga un apsārtusi, var veidoties īslaicīga tūska, sīki pūslīši;
  • apstrādātā zona dzīst vidēji divas nedēļas;
  • tetovējuma likvidēšanas kursa laikā stingri aizliegts pakļaut apstrādes zonu saules stariem – tas var izraisīt hiperpigmentāciju. Procedūru kursa laikā jāizvairās no pirts vai saunas apmeklējuma un karsēšanās vannā;
  • likvidētā tetovējuma vietā iespējami gaišāki ādas laukumi – ādas tonis šajās zonās izlīdzinās gada laikā. Retos gadījumos apstrādātajā zonā redzama neuzkrītoša tetovējuma “ēna”.

Speciālisti

Sandra Vizule

Sandra Vizule

Dermatologs, trihologs (matu speciālists)

Diana Plise

Diana Plise

Dermatologs

Cenas

Dermatoloģijas pakalpojumu cenas