Pieteikt vizīti

Maisiņi zem acīm - vai saistīti ar vecumu

09. maijs, 2022.

Maisiņi zem acīm - vai saistīti ar vecumu

Jautājums: Man ir 46 gadi. Jau labu laiku no rītiem man zem acīm ir maisiņi. Agrāk tie dienas laikā izlīdzinājās, bet tagad ir visu laiku. Kad par to vaicāju ģimenes ārstei, viņa nosmīnēja, ka es vairs neesot nekāda jaunā. Vai tas tiešām ir saistīts ar vecumu? Vai tomēr būtu jāsatraucas par savu veselību? Ko varētu darīt lietas labā? Laura

Atbilde: Laura, visdrīzāk ģimenes ārstei ir taisnība – tas ir saistīts ar vecumu. Diez vai daktere būs palaidusi garām veselībai bīstamu kaiti! Tādā gadījumā jums būtu arī kādi citi simptomi. Acu zona ir pirmā, kas signalizē par novecošanas radītajām  izmaiņām. Pēc 40 gadu vecuma gandrīz ikvienam pasliktinās limfas attece.

Maisiņus zem acīm veido saistaudi, kas ieaug acs orbītas zonā, un ar gadiem tie palielinās. Šie audi ir irdeni, un tiem ir tendence piesaistīt šķidrumu – tāpēc no rītiem tūska zem acīm ir izteiktāka. Iesaku jums pārmaiņus lietot hialuronskābi un retinolu saturošus krēmus. Tie vecuma grupā 40+ darbojas visefektīvāk un dod labu rezultātu – nostiprina saistaudus un zemādas slāni, palīdz sejas ādai kļūt elastīgākai. Svarīgi krēmu viegli iemasēt ādā pretēji pulksteņa rādītāja kustības virzienam.

No rīta un reizēs, kad pietūkums lielāks, acu zonai var pielikt aukstus gela maisiņus (tos uzglabā saldētavā). Nevajag gan tos turēt ilgi – noskaitiet līdz septiņi un tad ņemiet nost. Tā kādas piecas reizes pēc kārtas. Protams, ar šādiem līdzekļiem problēmu var tikai mazināt, bet pavisam likvidēt nav iespējams.

Ja maisiņi zem acīm sagādā lielas raizes, varat konsultēties ar dermatologu vai kosmetologu – ādas stāvokļa uzlabošanai ir iespējams veikt dažādas procedūras. Piemēram, ādu zem acīm var palīdzēt nedaudz savilkt ar lāzerprocedūrām – tās būtu jāveic vismaz 3–5 reizes. Palīdzēs arī procedūras, kas uzlabo limfas atteci, piemēram, vakuummasāža vai hidrodermija. Protams, ja maisiņi ir izteikti, viena procedūra neko neatrisinās. Vēl iesaku izpildīt sejas fitnesa vingrinājumus, kas nostiprina acu zonu (foto pamācības un pamācošus video varat meklēt internetā, ievadot atslēgas vārdus sejas fitness). Vislabākos rezultātus var gūt, gan pašai darbojoties mājās, gan apmeklējot speciālistu. Un vēl – lai mazinātu tūsku zem acīm, vakara pusē vēlams ierobežot šķidruma uzņemšanu.

Lasiet žurnāla "Ievas Veselība" 2022. gada 9. maija numurā